Zimowa aura tuż za rogiem

Dodane przez Emilia Pajewska - śr., 21/09/2022 - 09:28

Kategoria

Czas letni i wakacyjny już za nami. Zbliża się jesień, a za chwilę przywita nas zimowa aura.

Nie czekając na nadejście zimy i rozpoczęcie „AKCJI ZIMA”, już teraz wzbogacamy nasz "park maszynowy". W ubiegłym tygodniu dotarły do nas dwie nowe posypywarki: Pronar T131 oraz Pronar EPT15. Dzięki nim jeszcze szybciej i sprawniej będziemy w stanie usunąć śliskość z naszych DP.

Po realizacji tegorocznych zakupów inwestycyjnych mamy na wyposażeniu dwie posypywarki Pronar T131 każda o pojemności 3,5 t oraz jedną posypywarkę Pronar EPT15 o pojemności 1,5 t. W kolejnych tygodniach będziemy prowadzić uruchomienia zestawów pługo-posypywarek.

Oczywiście jesteśmy również przygotowani pod względem materiałowym. Mieszanka soli i piasku w ilości ok. 300 t czeka w pogotowiu w Obwodzie Drogowym. Planujemy również nowe zakupy materiałowe. Niestety obecnie cena soli jest porażająca i wynosi 1150 zł/1 tonę – w roku ubiegłym średnio ok 400 zł/1 tonę.

Jesteśmy również w stałym kontakcie z naszymi czterema firmami podwykonawczymi , które w roku bieżącym na podstawie zawartych umów zajmują się również zimowym utrzymaniem DP.

Istnieje niestety poważna obawa, że wartości nowych kontraktów z firmami zewnętrznymi dot. zimowego utrzymania dróg w 2023 roku będą miały wprost przełożenie na galopujące ceny materiałów i usług i będą wymagały zabezpieczenia dużo większych środków budżetowych.


Source URL: https://pzdciechanow.pl/aktualnosc/756-zimowa-aura-tuz-za-rogiem