Komunikat z dn. 17-01-2014r.

2014-01-17 przez Janina Trawińska

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych

 

Powiatowy Zarząd Dróg informuje, iż w dniu 17.01.2014r. od wczesnych godzin rannych trwa odśnieżanie dróg powiatowych. Obecnie na drogach powiatowych pracuje 8 pługów odśnieżnych. Odśnieżanie prowadzone jest w pierwszej kolejności na odcinkach dróg:

 

  • Grzybowo – Regimin- Szulmierz - Dzbonie – Opinogóra – Chrzanówek,

  • Ciechanów – Gąsocin – Kałęczyn,

  • Ciechanów – Kownaty – Młock - Ościsłowo – Ojrzeń,

  • Ciechanów – Gorysze – Modła,

  • Niechodzin – Baby

 

Zakres prac sukcesywnie rozszerzany jest na pozostałe odcinki dróg powiatowych. Lokalne utrudnienia mogą wystąpić na terenie gminy Regimin w miejscowości Lipa z uwagi na nawiewy śniegu z pól na jezdnię.

 

Jednocześnie przypominamy kierowcom, iż drogi powiatowe z wyjątkiem ulic miejskich w miejscowościach Ciechanów i Glinojeck utrzymywane są na biało i tylko miejsca istotne dla bezpieczeństwa ruchu tj. przejścia dla pieszych, przystanki komunikacyjne, skrzyżowania, ostre zakręty i wzniesienia posypywane są mieszanką piasku i soli.

 

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, ponieważ pod warstwą świeżego śniegu może znajdować się lód lub zamarznięty śnieg powodujący gołoledź.

 

Wróć